FIFA Futsal Pasaulio čempionatas, Lietuva 2020™

Maroko rinktinė švenčia pergalę Afrikos Futsal Tautų taurės turnyre
© CAF
  • Marokas, Egiptas ir Angola užsitikrino vietas turnyre Lietuvoje
  • Marokiečiai įveikė egiptiečius ir apgynė žemyno nugalėtojų titulą
  • Angola pirmą kartą pateko į FIFA Futsal Pasaulio čempionatą

Vienu metu atrodė, kad 2020 m. CAF Afrikos Futsal Tautų taurės turnyras baigsis taip pat, kaip ir ankstesni turnyrai. Egiptas, Libija ir Marokas – penkis kartus vykusio turnyro nugalėtojai – dar kartą pasiekė pusfinalį. Vis tik turnyras buvo aistruoliams paruošęs vieną kitą siurprizą.

Rungtynėse dėl trečios vietos Angola įveikė Libiją, o finale Marokas solidžia persvara nugalėjo favoritus Egipto Futsal žaidėjus ir apgynė titulą. FIFA.com apžvelgia žemyno varžybų kovas, kuriose marokiečiai, egiptiečiai, ir angoliečiai užsitikrino kelialapius į 2020 m. Pasaulio čempionatą Lietuvoje.

Pagrindinė informacija

• Nugalėtojas: Marokas
  • Pateko į Pasaulio čempionatą Lietuvoje: Marokas, Egiptas, Angola
  • Datos ir vieta: Sausio 28 – vasario 7 d., Ajūnas.
  • Dalyviai: Marokas, Pusiaujo Gvinėja, Mauricijus, Libija (A grupė), Egiptas, Gvinėja, Angola, Mozambikas (B grupė).
  • Mauricijus pasitraukė po pirmų rungtynių.

Čempionai

Savo regione žaidžiantis Marokas nusistatė minimalų tikslą pasiekti pusfinalį ir užsitikrinti vietą Pasaulio Futsal čempionate. Jie tą užduotį įgyvendino be didelių problemų – užtikrintomis pergalėmis prieš Libiją (3-0), Pusiaujo Gvinėją (8-1) ir technine pergale 3-0 prieš Mauricijų.

Po pergalės A grupėje „Atlaso liūtai“ pusfinalyje 4-0 įveikė Angolą, o finale 5-0 pranoko Egiptą. Soufiane‘as El-Mesrar, kuris „auksinėse“ rungtynėse įmušė dublį, ir Mohamedas Jouadas abu turnyrą baigė su 4 įvarčiais. Tačiau marokiečiai taip pat pademonstravo, kad pavojingi visose pozicijose. Tai atsispindėjo rungtynėse su Pusiaujo Gvinėja (8-1), kai įmušė 7 skirtingi žaidėjai. Lietuvoje Marokas 7 kartą žais pasaulio čempionate ir sieks pirmą kartą įveikti grupės barjerą.

Morocco futsal national team celebrate
© CAF

Kiti Pasaulio čempionato dalyviai

Egiptas greičiausiai pasiguos faktu, kad 7 kartą iškovojo kelialapį į Futsal Pasaulio čempionatą. Tačiau iš Ajūno egiptiečiai išvyko ir su nemažai nusivylimo. B grupėje jie dominavo – pasiektos trys pergalės (9-0 ir 3-0 atitinkamai prieš Gvinėją ir Angolą bei 3-2 prieš 2016 m. Pasaulio čempionato dalyvį Mozambiką – pastarosiose rungtynėse prireikė Ibrahimo Bogy paskutinės minutės pergalingo įvarčio). „Faraonai“ užsitikrino vietą finale solidžia pergale 5-2 prieš Libiją. Tačiau triskart Afrikos čempionų statusas nieko nebereiškė lemiamoje kovoje. Marokas dar iki pertraukos įmušė tris įvarčius, o antrajame pridėjo dar du ir nugalėjo įspūdingu rezultatu 5-0.

Kontrastingos nuotaikos Angolos stovykloje – ši komanda grįžo namo su didelėmis šypsenomis veiduose ir spindinčiais bronzos medaliais ant kaklų. Po pergalių prieš Mozambiką (7-4) ir Gvinėją (5-1) ir pralaimėjimo (0-3) prieš Egiptą „Palencas Negras“ B grupėje užėmė antrąją vietą. Po pralaimėjimo šeimininkui Marokui pusfinalyje toliau laukė du kartus Pasaulio čempionatuose dalyvavusi Libija. Rungtynėse dėl trečios vietos sprendėsi ir kelialapio į čempionatą Lietuvoje likimas. Pirmajame kėlinyje įmušė Arturas Saddamas Samuelis Dasilva, o vėlyvas Magno Felipe Gomeso smūgis užtikrino Angolai pirmą istorijoje galimybę žaisti Pasaulio čempionate.

Apdovanojimai

*Rezultatyviausi žaidėjai:
*
Jose Da Silva Magu (Mozambikas): 5 įvarčiai
Mohamed Jouad (Marokas), Soufiane El-Mesrar (Marokas), Jo (Angola): 4 įvarčiai
Achraf Saoud (Marokas), Saad Knia (Marokas), Ahmed Moza (Egiptas), Daouda Camara (Gvinėja): 3 įvarčiai

Geriausias vartininkas - Reda Khiyari (Marokas)